Рекомендації для батьків дітей, які в умовах зачиненого простору надто збудливі

Дата: 30 березня 2021 о 06:36
1. Попросіть пригадати та промовити звуки різних тварин або по звуках назвати тварину.
2. Пограйте в гру «Слова», де кожен називає слово на букву, якою закінується слово попереднього учасника.
3. Запропонуйте порахувати на різних мовах (за умови, що дитина вивчає декілька мов), або однією мовою від 1 до 10 чи 20 і навпаки від 20 чи 10 до 1.
4. Запропонуйте дитині почути найтихіший звук в хаті/на вулиці, який вона може почути, а потім найголосніший.
5. Запропонуйте дитині відчути найтонший аромат і найсильніший.
6. Можна пограти у гру «Море хвилюється раз…» або інші її варіації (Нічь-день; буря-штиль; завмри-відімри…).
7. Вигадайте полювання, де дитина – кішка і тихенько, спостерігаючи, чекає на свою здобич, завмерши на місці.
8. Можна запропонувати лопати мильні бульбашки, які можна виготовити спільно.
9. Зробіть масаж дитині для того, щоб насичити її тіло тактильними відчуттями.
10. Загорніть дитину у ковдру міцно і щільно. Уявіть, ніби це «новонароджена» дитина й погойдайте її, наспівуючи колискову. Як варіант можна пригадати, як Ви це робили в той період.
11. Зробіть з ковдри й стільців «халабуду», візьміть ліхтарик і книжку та запропонуйте дитині почитати в умовах туризму. Можна додати звуки комах вночі або дзюрчання водойм (наприклад, з інтернет джерел).
12. Запропонуйте «Модельну школу», де потрібно ходити рівно з певним предметом на голові, наприклад, книга, банан, яблуко, м‘яка іграшка, невеличка подушка тощо.
13. Запропонуте гру «30 секунд», в якій перші 30 секунд дитина або голосно сміється або швидко рухається/високо стрибає, а інші 30 секунд – тихенько сидить/лежить/стоїть.
14. Візьміть 2 аркуші паперу А3, висипіть на них кінетичний пісок (манну крупу, пісок, борошно) і створюйте певні шедеври разом з дитиною.
15. Проходячи повз, домовтеся з дитиною обіймати міцно один одного і так завмирати на 10-15 секунд. При цьому, намагайтеся кожного пазу обійматися по-іншому.
16. Коли дитина стрибає або кричить – обійміть її, а потім, присідаючи на один рівень з дитиною, щоб дивитися в очі, промовляйте фрази: я тебе люблю; для мене ти найкраща дитина; я поруч; як я можу зараз тобі допомогти заспокоїтися…
17. Знаходьте час для себе, адже, коли спокійні батьки, тоді і дитина швидше заспокоюється!