Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 10 чоловік

Річний звіт про діяльність закладу освіти

Дата: 2 березня 2023 о 11:07

           Річний звіт про діяльність Спаської ЗОШ І-ІІІ ступенів

                       за 2021 – 2022 н.р.

Повна назва закладу: Спаська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

                                            Сосницької селищної ради Чернігівської області

Адреса закладу: 16142, вулиця Придеснянська, 95, с. Спаське, Корюківський район,

                               Чернігівська область

Контактні телефони: (04655) 2-31-35

E-mail: spas-school@ukr.net

         Офіційний сайт: https://spaske.e-schools.info

Код ЄДРПОУ: 26513323

Нормативні документи, що регламентують діяльність закладу:

  • Статут, затверджений рішенням;
  • виписка з Єдиного державного реєстру
  • Сертифікат правомірності провадження освітньої діяльності
  • Колективний договір між адміністрацією закладу освіти та трудовим колективом

Потужність закладу: 500

      

Кількісні показники 2021-2022 н.р.

Мова навчання

українська

Кількість класів:

Кількість учнів:

10

87

Кількість груп:

1

2

Середня наповнюваність класів – 8,7

Структура 2021-2022 навчального року:

І семестр – 01.09.22-30.12.22

ІІ семестр – 16.01.23 - 26.05.23

Упродовж навчального року для учнів проводяться канікули:

осінні: 24.10.22 - 30.10.22;

зимові: 31.12.21 – 15.01.23;

весняні: 27.03.23  - 02.04.23

Додаткові канікули для 1 класу: 20.02.23-26.02.23

Початок занять – 9.00

Тривалість уроків у 1 – 4 та 5 – 10 класах - відповідно до статті 10 закону України «Про повну загальну середню освіту»:

  • у 1-х класах – 35 хвилин,
  • у 2-4-х – 40 хвилин,

-   у 5-10-х – 45 хвилин.

Тривалість перерв між уроками (відповідно до розділу V пункту 3 Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, затвердженого наказом МОЗ №2205 від 25.09.2020) встановлюється з урахуванням потреби в організації активного відпочинку і харчування учнів: малих перерв тривалістю 10 хвилин, великих - тривалістю 20 хвилин (після другого і третього уроків).

Кадрове забезпечення закладу освіти: 100 %

Відповідно до Конституції України, законів України «Про освіту» , «Про загальну середню освіту», Національної стратегії розвитку освіти, Указів Президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти України», «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти України», нових Державних стандартів початкової, базової та повної загальної середньої освіти,  Концепції нової української школи, згідно з рекомендаціями МОНУ, розпорядження Кабінету Міністрів України від 14.12.2016 № 988-р «Про схвалення Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року», відповідно до чинних законодавчих та нормативно-правових документів у 2021-2022 навчальному році методична робота Спаської ЗОШ І-ІІІ ст. була спрямована на реалізацію державних, регіональних і районних програм у галузі освіти, на створення умов для реалізації державної політики в сфері освіти.

Згідно з принципами і положеннями нормативних і директивних документів про освіту робота була підпорядкована підвищенню якості знань, забезпеченню результативності діяльності школи на основі вивчення і впровадження передового досвіду, удосконаленню навчально-виховного процесу, моделюванню конкурентоспроможної особистості здобувача освіти в умовах інноваційного розвитку освітнього середовища.                                        Освітянські реформи на сучасному етапі розглядають учня як особистість - інноватора, що володіє ключовими  компетентностями. Це – особистість проінформована, обізнана у певних питаннях, уміє орієнтуватися та адаптуватися до нових викликів часу. Важливо в нинішньому часі виховувати молодь на  загальнолюдських цінностях, навчити її критично мислити, щоб захиститися від непотрібної та негативної інформації,  переосмислювати все, до чого доторкається дитяча цікавість,   з огляду на те, як це вплине  на їх життя та  здоров’я.

У школі працювало 19 учителів та учитель-сумісник. Із них 8 учителів мали звання „старший учитель”, 15 – вищу категорію, 3 – І категорію, 1—ІІ категорію, 1 – спеціаліст.

Колектив стабільний, творчий. Усі вчителі мають достатнє педагогічне навантаження, працюють за фахом.

Педагогічний колектив Спаської ЗОШ I-III ст. у 2021 – 2022  н.р. працював над проблемою «Моделювання конкурентоспроможної особистості здобувача освіти в умовах інноваційного розвитку освітнього середовища». Цій проблемі підпорядковувалася вся методична робота в школі, яка була важливим напрямком підвищення кваліфікації вчителів і від якої залежав увесь навчально-виховний процес. Головним завданням навчального закладу є забезпечення високої якості освіти та відповідності її  до потреб особистості та вимог часу. Сучасному суспільству потрібна людина творча та ініціативна,  відповідальний громадянин України, що має позитивне ставлення до себе та інших членів соціуму. 

Робота над проблемою була націлена на створення умов для формування соціально зрілої, творчої особистості з усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної самосвідомості, підготовленої до професійного самовизначення та здатної до самоактуалізації в  професійній, соціальній та особистісній сферах; упровадження в національний освітній простір системи пошуку, навчання та виховання здібних і обдарованих дітей та учнівської молоді. Була створена творча група вчителів для вивчення теоретичного підгрунтя проблеми, нових наукових ідей і досвіду роботи інших навчальних закладів України. Організували  консультації, індивідуальні та групові бесіди з метою надання допомоги вчителям у розробці власної науково-методичної проблеми. 

Провели педагогічні ради:

  • Інтеграція та дослідницько-проєктна діяльність - провідні принципи STEM-освіти, які співзвучно переплітаються з орієнтирами НУШ.
  • Розвиток фахової компетентності випускника НУШ.
  • Розвиток творчих здібностей учнів засобами гурткової роботи.
  • Про впровадження сучасних педагогічних технологій в педагогічний процес з метою підвищення якості навчально-виховного процесу.
  • Самоосвіта вчителів як складова системи внутрішньої методичної роботи.
  • Умотивований учитель – агент змін сучасного освітнього простору  в умовах інноваційного розвитку освітнього середовища.
  • Виховання інтересу до колективної творчої діяльності, лідерських та організаторських якостей у старшокласників.
  • Булінг в освітньому закладі. Шляхи його виявлення та попередження.
  • Пріоритетні напрями екологічної освіти в освітньому середовищі.

Одним із обов’язків педагогічних працівників є постійне підвищення професійного рівня, педагогічної майстерності. Цьому значною мірою сприяє організація методичної роботи з учителями.  Педагогічні працівники Спаської школи були слухачами різноманітних вебінарів, курсів підвищення кваліфікації, учасниками тренінгів. Учителі працювали в інтерактивній школі творчого вчителя, проведеній Державною службою якості освіти. Керівництво закладу, педагогічні працівники та психолог неодноразово долучалися до опитування Державної служби якості освіти. Більшість учителів передплатили науково-методичну літературу та фахові журнали. Вони знайомляться з досвідом роботи своїх колег, упроваджують його у свою педагогічну практику. Використовують також різноманітні інтернет-ресурси. Надсилають свої матеріали до фахових журналів та розміщують на сайті школи, працюють над створенням портфоліо (папки успіху). Озеред Л.В. – координатор STEM-освіти  в закладі. Директор школи Роздерій А.М., Озеред Л.В., Сушко Т.Ф. мають має сертифікати які засвідчують, що вони успішно пройшли навчання з метою підвищення методичного та практичного рівнів професійної компетентності і засвоїли програму курсів «STEM-школа» за дистанційною формою навчання; результат підсумкового тестування – понад 80% правильних відповідей.

Дирекція школи підтримувала тісний зв'язок з районним методичним кабінетом з метою надання методичної допомоги вчителям. Педагогічні працівники закладу брали участь у роботі МО, семінарів (онлайн).

Методична робота в школі була спланована і проведена згідно з планом.

Робота з педагогічними кадрами була спрямована на виконання таких завдань:

-формування соціальної, комунікативної, комп’ютерної та інших видів компетентності учнів, індивідуалізації та диференціації навчання, його профільності в старшій школі, спрямовану на набуття старшокласниками навичок самостійної, науково-практичної, дослідницько-пошукової діяльності;

-підвищення якості знань учнів з базових предметів навчального плану;

-удосконалення професійної майстерності педагогічних працівників шляхом організації роботи шкільних методичних об’єднань, проведення методичних та предметних тижнів;

-удосконалення системи роботи з обдарованими та здібними дітьми, створення системи пошуку юних талантів та обдарувань;

-активне користування технологіями дистанційного навчання;

-посилення педагогічного впливу на сім’ю, залучення батьків до участі в освітньому процесі;

-підвищення рівня профілактично-консультативної роботи серед учнівського колективу, батьківської громади, створення умов для реалізації відповідних програм щодо розвитку особистості учня, ураховуючи соціальний запит та особисту зацікавленість учнів, батьків, педагогів;

-розвиток учнівського самоврядування, широке залучення його до вирішення питань організації освітнього процесу, життєдіяльності закладу освіти;

-підвищення рівня позаурочної роботи з навчальних предметів;

-продовження роботи щодо забезпечення охорони та зміцнення здоров’я учнів;

-підвищення іміджу закладу освіти.

           Основними завданнями методичної роботи у 2021/2022 н.р. було:

  • підвищення професійної компетентності вчителів;
  • використання системи неперервної освіти з метою підвищення мобільності педагогів;
  • розвиток ініціативи і творчості педагогічного колективу ;
  • підвищення ефективності та якості навчально-виховного процесу;
  • активне користування в практиці роботи інноваційних методів навчання та відміна авторитарного навчання, яке обмежує здатність учнів до навчання.

                           Методична проблема та задачі вирішувались через:

  • активну участь учителів у методичній роботі школи;
  • удосконалення системи самоосвіти вчителів;
  • здійснення моніторингу навчальної діяльності як умови підвищення якості навчально-виховного процесу.

Головною метою  методичної роботи було формування єдиного колективу педагогів, здатних переорієнтувати навчально-виховний процес на становлення життєстійкої  та життєспроможної особистості з продуктивним мисленням. Також   - розв’язання широкого кола проблем, пов’язаних з упровадженням інноваційних технологій, забезпечення організаційних умов для безперервного фахового вдосконалення  та кваліфікації педагогів. Надавали індивідуальну допомогу вчителям в організації і плануванні занять з обдарованими дітьми, проводили бесіди з питань планування самоосвіти, проходження курсової перепідготовки, чергової атестації.

Проведено співбесіду з  учителями-предметниками, які працюють у 5 класі, з питань навчально-виховного процесу в адаптаційний період, забезпечення учнів школи підручниками. Було проведено анкетування учнів 5 класу „Самооцінка учнями адаптації в школі”. Це допомогло здобувачам освіти  швидше влитися в колектив основної школи, уникнути небажаних проблем.                   Особливу увагу дирекція школи приділяла здобувачам освіти НУШ. Адже нова українська школа — це школа для життя у XXI столітті, це ключова реформа МОН. Головна мета – створити школу, у якій буде приємно навчатися і яка даватиме учням не тільки знання, а й уміння застосовувати їх у житті. НУШ – це школа, до якої приємно ходити учням. Тут прислухаються до їхньої думки, учать критично мислити, не боятися висловлювати власну думку,  бути відповідальними громадянами. У цій школі панує співпраця та взаєморозуміння.  Особливістю Нової української  школи є, поміж іншого, організація такого освітнього середовища, що сприятиме вільному розвитку творчої особистості дитини. З цією метою змінюється просторово-предметне оточення, програми та засоби навчання. У НУШ зростає частка проєктної, командної, групової діяльності у педагогічному процесі. Відповідно урізноманітнюються варіанти організації навчального простору в класі. Учителі початкових класів,  крім класичних варіантів, використовують новітні, наприклад, мобільні робочі місця. Самостійно планують дизайн освітнього простору школи, спрямовують на розвиток дитини та мотивації її до навчання. Вони роблять все це власноруч, докладаючи всіх своїх умінь, залучаючи до роботи батьків.                       

Учителі, які працюють із учнями НУШ, мають сертифікати про проходження онлайн-навчання «Едера», «Освіторія», видавництво «Генеза», Всеукраїнська Віртуальна школа «Ранок», в Інтерактивній школі творчого вчителя (з різних предметів). Урода В.П. має сертифікат підвищення кваліфікації вчителів англійської мови, які навчатимуть учнів за новим Державним стандартом початкової освіти.

 Відбувся педагогічний консиліум учителів початкових класів і тих, хто буде працювати в 5 класі, з метою наступності навчально-виховного процесу (ознайомлення педагогів з навчальним планом, навчальними програмами, які використовують у початковій школі; складання плану відвідування педагогами уроків та виховних заходів у 5 класі). Упродовж року належна увага з боку адміністрації школи приділялась росту педагогічної майстерності вчителів через самоосвітню діяльність та курсову перепідготовку. Усі вчителі, які забезпечуватимуть реалізацію нового Державного стандарту базової середньої освіти від 01 вересня 2022 року, тобто викладатимуть у 2022-2023 н.р. в 5 класі за новими програмами, у листопаді-грудні 2021 року навчалися за Регіональною програмою підвищення кваліфікації в умовах реалізації ДСБСО та отримали сертифікати. Адміністрація закладу зареєструвалася на онлайн-навчання «НУШ: перехід на наступний рівень».

Основною організаційною формою колективної методичної роботи в системі підвищення кваліфікації педагогічних кадрів залишаються методичні об’єднання, головною функцією яких є ознайомлення  педагогів із сучасним станом і перспективами розвитку дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, досягнення педагогічної і психологічної науки, перспективним педагогічним досвідом, оновлення і поглиблення знань педагогічних працівників зі спеціальності та суміжних дисциплін, постійне підвищення їхнього загальнокультурного рівня.

Головною метою шкільного МО є допомога педагогічним кадрам у реалізації актуальних завдань розвитку, удосконалення й підвищення  професійної майстерності та рівня психологічної підготовки педагогічних кадрів; активізація творчого потенціалу; формування здатності до швидкої адаптації в умовах, що постійно змінюються. Реалізується вона різними шляхами, але основним є організація і проведення на належному рівні методичної роботи з педагогічними кадрами.

Координує роботу  методична рада, до складу якої входять адміністрація та керівники методичних об`єднань:

Роздерій А.М. – директор Спаської ЗОШ І-ІІІ ст.                                                  Лапа Т.М. – заступник директора з НВР                                                        Хоменко Т.Л. – педагог-організатор, керівник МО класних керівників          Єрмольчик О.В. – керівник МО вчителів суспільно-гуманітарного циклу                     Сушко Т.Ф. - керівник МО вчителів природничо-математичного циклу                   Мороз А.М. – керівник МО вчителів початкової школи                               Супрун С.В. – керівник творчої МП вчителів фізичної культури та Захисту України.

Усі МО мали свій план роботи , за яким працювали протягом року. Було проведено п’ять засідань, на яких учителі розглядали різні питання. Обговорювали найважливіші розділи й теми нових програм і підручників, експериментальні варіанти освітніх програм; організацію показових  уроків та виховних заходів, предметні олімпіади та тижні, обговорено питання організаційного, інструктивно-навчального, методичного спрямування. Заслуговують на увагу розглянуті питання, спрямовані на удосконалення рівня успішності учнів та створення комфортних умов для їхнього навчання, формування та моніторингового дослідження компетенцій учнів з базових навчальних дисциплін в умовах модернізації навчально-виховного процесу, обговорення Державних стандартів початкової, базової та повної загальної середньої освіти. Засідання шкільних методичних об’єднань проводились у різних формах: круглий стіл, науково-практична конференція, семінари-практикуми, аукціони відкритих заходів.

МО учителів суспільно-гуманітарного циклу  працювало згідно з планом. Запланована на рік робота успішно виконана.  Знайомилися з методичними рекомендаціями щодо оформлення в класному журналі результатів навчальних досягнень з української мови, української та зарубіжної літератур. Вивчали навчальні програми, інструктивні та методичні листи МОНУ. Обговорювали зміни в змісті навчальних програм. Вивчали та впроваджували кращий педагогічний досвід і нові технології навчання, узагальнювали досвід роботи вчителів МО. Педагоги обговорювали показові  уроки, проводили роботу із самоосвіти вчителів. Значну увагу члени МО приділяли упровадженню нових форм перевірки знань, умінь і навичок учнів. Учителі ознайомилися з новинками літератури, матеріалами електронних засобів інформації. Обговорювали ефективні форми і методи організації, які вони використовують під час проведення уроків та позакласних заходів. Протягом 2021-2022 навчального року учителі брали активну участь у різноманітних конкурсах. Зокрема, Т.М.Лапа –у дослідницькому проєкті до 150-річчя з дня народження Лесі Українки «Геройство мусить мати нагороду, се і Боги, і люди признають» як науковий керівник (Кубрак М. отримала Диплом (Наказ НЦ «МАНУ» від 08.11.2021 № 341)). Лапа Т.М. та Єрмольчик О.В. готували здобувачів освіти до участі в олімпіаді з української мови та літератури, у конкурсі імені Петра Яцика (Урода І. – ІІ місце,10 кл.; Іващенко М. – ІІІ м., 9 кл.), Міжнародного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т.Г. Шевченка(Урода І. – ІІІ місце,10 кл.), у конкурсі «Об’єднаймось, брати мої..!» (Урода І. – ІІ місце,10 кл.; Іващенко М. – ІІІ м.,   9 кл.).

Члени МО  обмінювалися досвідом з питань:  «Активізація пізнавальної активності на уроках суспільно-гуманітарного циклу», «Використання тестових технологій у процесі вивчення предметів гуманітарного циклу», «Ліквідація прогалин у знаннях,  уміннях та навичках учнів», «Методика проведення уроків повторення». Слухали  доповіді  Єрмольчик О.В., Роздерій Л.І., Лапи Т.М., Герасименко С.В.

Учителі обговорювали підготовку та проведення олімпіад, предметних тижнів, звітували про їх результативність, підбивали підсумки щорічного проведення Шевченківських днів, заходи щодо святкування вшанування пам’яті Т.Г.Шевченка. Активізували роботу із здібними та обдарованими дітьми, упроваджуючи новітні технології в навчальний процес. Проаналізували результати попереднього ЗНО і звернули увагу учителів-предметників на проблеми та недоліки, які виникали під час підготовки та складанні ЗНО, з метою їх уникнення. Готуючись до закінчення навчального року, розглядали питання тестування, як психолого-педагогічного засобу оцінювання якості навчальних досягнень учнів та ефективність застосування ІКТ у навчально-виховному процесі, аналізували рівень навчальних досягнень учнів за підсумками контрольних та самостійних робіт.

Учителі МО природничо-математичного циклу слухали  лекції на теми: «STEM-освіта: упровадження та перспективи розвитку», «Використання інтерактивних методів навчання на уроках географії та біології», «Традиційні та нетрадиційні методи роботи з обдарованими дітьми». Члени МО ділилися досвідом з таких питань: «Реалізація творчого потенціалу педагогів при проведенні нетрадиційних уроків», «Розширення можливостей моделювання конкурентоспроможної особистості в умовах інноваційного розвитку освітнього», «Розвиток творчих здібностей учнів при виконанні навчальних проєктів, досліницьких практикумів», «Використання Інтернет-ресурсу для розширення пізнавального інтересу учнів». Обговорювали предметні тижні, актуальність  та виховну мету кожного із проведених заходів. Обговорювали методичні рекомендації щодо організації навчально-виховного процесу у 2021-2022 н.р., особливості викладання предметів природничо-математичного циклу. Протягом 2021-2022 навчального року учителі брали активну участь у різноманітних вебінарах, тренінгах, конкурсах. Мають сертифікати та посвідчення. Позитивним моментом в роботі вчителів методичного об’єднання є використання в своїй роботі інтерактивних технологій та різних засобів (навчальні посібники для учнів, збірники задач та контрольних запитань, сучасні навчальні дидактичні матеріали, навчально-методичні посібники для самостійної роботи учнів). Контроль результатів з теми та діагностику рівня її засвоєння забезпечують система тестів та завдань відкритого типу.

Учителі МО вчителів початкових класів опрацювали рекомендації щодо організації освітнього процесу у 4 класі загальної середньої освіти у 2021-2022 н.р., ознайомилися з наказом МОНУ про внесення змін щодо заповнення класних журналів учнів початкових класів НУШ, обговорили «Методичні рекомендації щодо оцінювання учнів 4 класу. Свідоцтво досягнень», критерії оцінювання здобувачів освіти НУШ. Розглядали питання про роль і місце дитячої книжки у розвитку творчої особистості учня, про фізичне покарання як неприйнятний спосіб виховання дитини в сучасному світі. Члени МО прослухали і обговорили доповіді на теми: «Ігрова діяльність під час ГПД як засіб соціалізації», «Метод компетентнісного навчання «Шість цеглинок», методичні перемовини «Я роблю це так… Щоденні 5», ділилися досвідом з таких питань: «Запровадження STEM-освіти у навчальний процес початкового навчання», «Інтернет-ресурси, їх зміст, значення у роботі вчителя», «Інтерактивні форми організації навчальної діяльності молодших здобувачів освіти». Робота методичного об’єднання вчителів початкових класів протягом року сприяла підвищенню наукового рівня вчителів: підготовка до засвоєння змісту нових програм та технологій їх реалізації; постійне ознайомлення з досягненнями психолого-педагогічних дисциплін і методик викладання; вивчення й втілення в шкільну практику педагогічного досвіду, творче використання перевірених рекомендацій: збагачення новими, прогресивними й досконалими методами та засобами навчання; постійне вдосконалення навичок самостійної роботи вчителя, надання йому кваліфікаційної допомоги як у питаннях теорії, так і в практичній діяльності, у підвищенні результативності його педагогічної праці.

Творча методична пара вчителів фізичної культури та Захисту України заслухали й обговорили лекції на теми:  «Національна безпека держави», «Загартування організму», «Дотримання гігієни та санітарії». Супрун С.В. та Водянко І.М. ділилися досвідом з питань щодо удосконалення методичної майстерності вчителів у сучасних умовах розвитку суспільства та на період карантину; всебічного  гармонійного розвитку учнів та його зв’язок із школою, стосунками між батьками. Обмінювалися досвідом застосування новітніх технологій, сучасних форм і методів роботи на уроках.

Учителі ШМО неухильно виконують Державні стандарти освіти загальної середньої освіти з метою побудови навчального процесу на основі компетентнісного і діяльнісного підходів до навчання учнів. Членами ШМО були опрацьовані вимоги нормативно –правових документів МОН України. В практичній діяльності постійно використовується компетентнісно-діяльнісний підхід до навчання учнів, методологія комп’ютерного навчання як моделювання креативно-пізнавальної діяльності в навчальному процесі, продуктивні технології, інтерактивні техніки, спрямовані на розвиток креативного потенціалу особистості учня, підвищення ефективності та якості освіти.

Учителі особливу увагу приділяють підвищенню результативності уроку, забезпеченню усвідомлення учнями необхідності отримання знань, системності знань учнів, виробленню на заняттях практичних і пізнавальних умінь, здійсненню самостійної роботи та організації виконання домашніх завдань, здатності до самоорганізації, саморозвитку, застосуванню прийомів, що сприяють підвищенню навчальних досягнень школярів, розвитку обдарованості учнів. Діяльність педагогів спрямована на розвиток творчого потенціалу особистості, створення сприятливих умов для навчання і виховання інтелектуальних і творчо обдарованих дітей.

У визначений термін, до 01 жовтня 2021 року, керівниками методоб’єднань оформлено відповідні папки, де наявні аналіз роботи за минулий навчальний рік, плани роботи на поточний рік, плани тематичних заходів, зберігаються доповіді та виступи членів методичних об'єднань, тематичні розробки, дидактичні матеріали, систематично відбуваються засідання, їх проведення оформлюються протокольно. Плани містять не лише основні завдання, мету діяльності методоб’єднання та план засідань, вони пронизані системністю й цілеспрямованістю заходів в рамках методичного об’єднання. Теми, обрані для поглибленого опрацювання, тісно поєднані із заходами.

Слід зазначити, що теми, обрані ШМО для опрацювання, є актуальними, сформовані у відповідності до основної сучасної педагогічної концепції, тісно пов’язані із загальною проблемою школи і є цілісними (тобто кожна тема об’єднує як навчальну, так і виховну роботу в межах циклу предметів).

Упродовж 2021/2022 н.р. адміністрацією школи відвідано уроки і заходи вчителів. Учителі, які атестуються, представили свої наробки за міжатестаційний період, продукти реалізації особистої науково-методичної проблеми, що  засвідчило професійний пошук нестандартних рішень педагогами. Але у 2022 році атестацію педагогічних працівників перенесли у зв’язку з воєнним станом в Україні (зі збереженням попередньо встановлених категорій та звання)

Протягом навчального року підвищилась активність участі учителів у методичних заходах  Всеукраїнського рівня, онлайн курсів платформ «Освіторія», «EdEra», «Всеосвіта», «НаУрок», «Ранок»...

Методична робота позитивно впливає на якість навчального процесу та на діяльність педагогічних працівників. Насамперед, процес роботи школи в основному залежить від усіх учасників освітнього процесу, які мають стимулювати та заохочувати здобувачів освіти до навчання та, зокрема, виховувати щасливу та здатну до життя людину. Сучасні учні спонукають вчителів бути розвиненими, нестандартними, цікавими та творчими у своїй роботі, учити по-новому. Тому, робота педагога повинна бути результативною та незвичайною. На жаль, у роботі окремих вчителів – предметників відсутня систематична робота зі здібними та обдарованими дітьми.       

Протягом року надавали індивідуальні консультації вчителям «Вибір методів навчання», проводилися співбесіди з учителями «Навчальний план – тематичне планування –  поурочне планування – класний журнал». Стан і ефективність методичної роботи вивчалися й аналізувалися в ході здійснення внутрішньошкільного контролю та розглядалися на нарадах адміністрації, нарадах при директорі, у наказах по школі.         

          У зв’язку з воєнним станом в Україні (з 24.02.2022) навчання в Спаській ЗОШ І-ІІІ ст. було за дистанційною формою (з 14.03. по 01.05) та змішаною (з 02.05. по 03.06.2022) виконання навчальних планів та програм відбулося за рахунок ущільнення навчального матеріалу та внесення змін до календарно-тематичного планування з предметів інваріантної та варіативної складової навчального плану для забезпечення якісного виконання програм без урахування показників з кількості днів. Основну увагу звертали на розвиток самостійності учнів під час дистанційного навчання в умовах воєнного стану. Проведення ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з інших навчальних предметів призупинено у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби.

Учні 4, 9  класів звільнені від проходження ДПА у 2022 році.

У 2021-2022 навчальному році Спаська загальноосвітня школа мала 3 ступені:

    • Початкова – 3 класи, у яких навчалися 31 учень та група ( 4 учні);
    • Основна – 5 класів, у яких навчався 61 учень;
    • Старша – 1 клас, у яких навчалися 6 учнів.

                                                                                                                                          Таким чином, на кінець 2021-2022 н.р. у 9 класах та одній групі навчалися 104 учні.

У 2021-2022 навчальному одним із важливих напрямків роботи практичного психолога Мірошника П.І. було збереження і зміцнення здоров’я, підвищення адаптивних можливостей учнів, створення умов для повноцінного і гармонійного розвитку всіх учасників навчально-виховного процесу. Систематична робота психолога протягом року забезпечувала своєчасне вивчення психологічного та фізичного розвитку дитини, мотивів її поведінки і навчальної діяльності з урахуванням вікових, інтелектуальних особливостей, створення умов для саморозвитку та самовиховання.

У школі організована консультативна допомога всім учасникам навчально-виховного процесу, завдяки цьому вони вчасно отримували методичну допомогу та використовували її для вирішення проблем.

Держава доручила освітянам  формувати і розвивати молоді таланти, готувати  юнь до свідомого вибору свого місця у житті, бути вихованими та праьовитими, любити свою Батьківщину, бути її патріотами.                                                                                             

                                                                           Виховання - важлива справа,

                                                                            ним вирішується доля людини

Система виховної роботи  Спаської ЗОШ І-ІІІ ступенів заснована на ідеї педагогіки життєтворчості, сприяє становленню і розвитку особистості школяра, створенню ситуації успіху та самореалізації дитини. У закладі створено громадсько-освітній простір виховання дітей: виховання в атмосфері добра і творчості, взаємодопомоги і взаємоповаги, що дає суспільству модель ціннісних відносин.

 ВИХОВНУ ДІЯЛЬНІСТЬ СПРЯМОВАНО ЗА ПРИНЦИПАМИ:

 

  • системності;
  • національної спрямованості;
  • гуманізації та демократизації;
  • творчої діяльності;
  • самостійності і самореалізації;
  • врахування інтересів, запитів різних категорій учнів.

 ВИХОВАННЯ ЗДОБУВАЧІВ  РЕАЛІЗУЮТЬСЯ В ПРОЦЕСІ ОРГАНІЗАЦІЇ :

  • освітньої  діяльності;
  • позаурочної та позакласної діяльності;
  • роботи органів учнівського самоврядування;
  • взаємодії з батьками.

Виховна робота Спаської ЗОШ І-ІІІ ступенів протягом 2021-2022 навчального року була спрямована на виконання завдань, поставлених Конвенцію про права дитини, Законом України «Про охорону дитинства», Законом України «Про освіту», Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», Основними орієнтирами виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України, Національною стратегією розвитку освіти в Україні на період до 2021 року (Указом Президента України від 25 червня 2017 року №344/2017), концепцією програми «Школа доброзичливого ставлення до дитини», Державною соціальною програмою «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2021 року, проєктом «Безпечна школа» (антибулінг), методичними рекомендаціями з деяких питань організації в закладах освіти виховної роботи.  Виховна діяльність здійснювалась у відповідності до наступних ключових напрямів:

•         військово-патріотичне виховання;

•         громадсько-правове виховання;

•         екологічне виховання;

•         художньо-естетичне виховання;

•         родинно-сімейне виховання;

•         моральне виховання;

•         профорієнтаційне виховання;

•         превентивне виховання

•         формування здорового способу життя;

•         розвиток творчих здібностей.

Та відповідно до основних орієнтирів виховання:

•         ціннісне ставлення до себе;

•         ціннісне ставлення до сім'ї, родини, людей;

•         ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави;

•         ціннісне ставлення до праці;

•         ціннісне ставлення до природи;

•         ціннісне ставлення до культури і мистецтва.

        Виховна робота в 2021-2022 навчальному році була спрямована на створення сприятливих умов для всебічного розвитку дітей на кожному з вікових етапів, їх адаптації в соціумі, формування демократичного світогляду, ціннісних орієнтирів, засвоєння морально - етичних норм, сприйняття власної індивідуальності, впевненості в собі, на усвідомленому виборі здорового способу життя, на осмислення самовизначення у виборі професії, на пропаганду духовних надбань українського народу, на виховання любові до рідної землі, мови, на формування правової культури, негативного ставлення до протиправних діянь, розвиток учнівського самоврядування, співпрацю з батьками, з закладами охорони здоров’я та громадськими організаціями.

Педагогічний колектив Спаської ЗОШ I-III ст. в 2021 – 2022 н.р. працював над проблемою ”Моделювання конкурентноспроможної особистості здобувача освіти в умовах інноваційного розвитку освітнього середовища”.

Виходячи з проблеми школи педагогічний колектив створює сприятливі

умови  для поліпшення  рівня   виховного  процесу,  плідно  працює  над 

виховною  проблемою «Особистісно орієнтований підхід до кожної дитини у формуванні екологічної культури, як частини загальної культури та відповідального ставлення до природи»

Головним напрямком, серцевиною  всієї  роботи є дитина, найвища цінність  суспільства, майбутнє українського народу.

Головне завдання виховної діяльності в початковій школі – формування культури спілкування школярів із товаришами, батьками педагогами і прилучення до національної культури, виховання уміння бачити прекрасне в житті людей; формування культури праці.

Основні завдання виховної роботи з молодшими та старшими підлітками – це формування моральної самосвідомості, відповідальності як риси особливості і прилучення до головних духовних цінностей своєї Батьківщини, виховання патріотизму; формування екологічного бачення життя людини. Молодій людині, яка вступає в життя, повинні бути притримані такі якості та риси як інтелігентність, високий рівень освіти та культури, швидка пристосованість до безперервних соціальних змін, працелюбність, уміння володіти собою в складних життєвих ситуаціях; самодисципліни.

У школі багато років діє учком, головою якого є Дубина Дмитро – учень 10 класу. Працюють відділи: освіти (навчальний); фізичної культури , спорту, та здорового способу життя; дисципліни і порядку; екології; культури та цікавих справ (санітарно – господарський); молодіжного дозвілля(культурно – масовий)

Голови та члени відділів згідно з планом, а іноді і позачергово збирались на засідання учкому, де вирішували різні питання, заслуховували звіти про  роботу кожного відділу, планувалася робота, приймалися відповідні рішення.

Протягом навчального року здобувачі освіти основної школи, яка носить ім’я воїна-афганця Миколи Мойсієнка, а також молодші учні – барвіночки, брали участь у всіх загальношкільних заходах. А саме:  у місячнику милосердя:  „ Добро починається з тебе ”, „Гумор продовжує життя” (найкраще гумористичне оповідання), „ Книга – найкращий порадник”, до Дня козацтва: «Степ та воля – козацька доля»”, «Я маю право», „Ліс – наше здорове майбутнє”, Привітання з Новим роком, день Здоров’ я, свято: «Всім серцем любіть Україну свою» та інші. У кожному класі були оформлені класні куточки.

Продовжував роботу волонтерівський рух. Учні протягом року допомагали одиноким, людям похилого віку, а саме батьку Мойсієнка Миколи,  проводили зустрічі з дітьми війни та учасниками АТО, брали участь у різноманітних конкурсах, акціях, місячниках милосердя, доглядали за могилою загиблих воїнів, були учасниками мітингів .

У позакласний час  на учнів чекали гуртки :

              - спортивні ігри

 -  театральний

              - «Талановиті рученята»

              - «Юні лісівники»

               - «Пізнай себе»

               - «Голос»

               -«Ритміка»

               -“Еnioy English»

        Учні із задоволенням ці гуртки відвідували, черпаючи багато цікавого потрібного для себе. Учні школи брали участь у позакласних заходах, мітингах ,   ушанування воїнів , які загинули під час Другої світової війни, під час терористичної операції та війни з російськими окупантами.

Формуванню естетичного смаку сприяли заходи: „Щасливе дитинство (конкурс малюнків); „Книга – найкращий порадник”; „Мами наші найрідніші.” ( до 8 березня ) ; свято ”Всім серцем любіть Україну свою”, тижні: безпеки життєдіяльності, фізкультури і спорту, іноземних мов, мистецтва, День здоров’я.

Одним із напрямків виховної роботи є формування здорового способу  життя. Протягом навчального року були проведені такі заходи:

  • естафети для 1-4 кл., фізкультхвилинки, рухливі ігри (до дня фізкультури і спорту)
  •  тижні безпеки життєдіяльності  (20.12- 24.12.21) (23.05 -23.05.22)
  • День здоров’я( сімейні традиції  відпочинку)
  • заходи щодо евакуації

Систематично проводяться уроки здоров’я, лекції, бесіди про шкідливі звички, СНІД, вірус COVID - 19, години спілкування, бесіди з батьками в телефонному режимі. Учні брали участь у шкільних, районних, обласних та Всеукраїнських конкурсах.

Протягом навчального року були проведені тематичні тижні:

  • тиждень фізкультури і спорту
  • тиждень іноземних мов
  • тиждень мистецтва
  • тиждень барвінчат
  •  тижні безпеки життєдіяльності

 Учні брали активну участь у різних заходах, вікторинах, на яких отримували масу цікавої інформації.

Цікаво і змістовно були проведені шкільні заходи:

  • свято Першого дзвоника
  • свято : ”Всім серцем любіть Україну свою”
  • свято,  присвячене Дню козацтва
  • новорічні свята   
  • Мітинг, присвячений річниці виведенню військ з Афганістану
  • Зустріч з учасником АТО – вчителем фізики І,І,Хоменко
  • до 8 Березня поздоровлення для мам і дівчат
  • День здоров’ я( сімейні традиції відпочинку)
  • Останній дзвоник

   Основним напрямком  виховної роботи Спаської ЗОШ І-ІІІ ст. є екологічне виховання учнів нашої школи. Проблема виховної роботи : ”Екологічна робота як один із засобів виховання творчої особистості”.

Протягом навчального року було проведено ряд заходів на екологічну тематику:

  • „Збережи ліс для себе” (години спілкування)
  • до дня землі (озеленення території та класів)
  • екскурсія до лісу, години спілкування до Дня лісу.
  • участь у Всеукраїнській акції: „ Ліси для нащадків”

     конкурс:” Перлини Придесення”

участь у конкурсі:» Земля – наш спільний дім».

  • Природоохоронна акція: ”Зробимо довкілля чистим”.
  • Екологічний флешмоб:”Хай планета наша чиста розцвітає людям на добро”

Продовжується робота учнівського лісництва, яким керує вчителька біології та географії Сушко Т.Ф. Продовжується робота по оформленню екологічної стежки. Шкільне лісництво підтримує тісний зв'язок з працівниками Сосницького райдержлісгоспу, на базі якого і працює. Упорядкували нову клумбу та посадили на клумбах квіти. Учні брали участь у районних та обласних  екологічних конкурсах . Садили ліс.

   Учні нашої школи продовжують роботу щодо оформлення кабінету народознавства, у якому зібрані старовинні вироби, вишивки наших бабусь та предмети побуту нашого села.

Протягом навчального року працював дистанційно батьківський комітет, головою якого є Швед А.В. Щомісяця батьки тримали зв'язок з дирекцією та класними керівниками школи в телефонному режимі,  вирішували різноманітні питання: про поведінку та навчання, про організацію харчування в шкільній їдальні, про підвіз учнів до школи, про виховання дітей у сім’ї і ін. Члени батьківського комітету теж мають певні обов’язки, про які періодично звітують, завжди є ініціаторами обговорення та проведення різних заходів.

До складу методоб’єднання класних керівників входять 13 вчителів. Проблеми, над якими працюють вчителі, полягають у здійсненні індивідуального підходу у виховній роботі; підвищенні ефективності виховних заходів, поглиблення знань учнів; формуванні у них людяності, почуття патріотизму, любові і поваги до старших.

Протягом року відбулося п’ять засідань де заслуховувалися доповіді вчителів:

  • „НУШ – умови модернізації та інтеграції»
  • „Умови успішного виховання дітей у родині”.
  • „Виховання правової культури – шлях до побудови правової держави”.

Обговорювались показові години спілкування :”Українська трагедія XX століття”- 8 клас; „ Моя супер сила – безпека в інтернеті”- 4 клас,” У моєму серці Україна ” – година спілкування в 6 класі; здійснювався огляд педагогічних новин. Класні керівники раз на тиждень проводять години спілкування, на початку яких здійснюють інформування учнів з подіями в районі, області в Україні та у світі. Тематика годин спілкування планується перед початком семестру і здійснюються протягом навчального  року згідно з планом. Більшість годин спілкування присвячується знаменним та пам’ятним датам. Багато уваги приділяється годинам спілкування та бесідам на екологічну тематику та національно - патріотичне виховання. З учнями регулярно проводяться бесіди по попередженню травматизму, профілактики захворювань, правил безпечної поведінки в навколишньому середовищі. Класні керівники залучають до проведення родинних свят батьків, підтримуючи з ними тісний зв'язок в телефонному режимі, в зв’язку з поширенням вірусу COVID та воєнним станом.

Протягом навчального року учні нашої школи брали участь в багатьох районних і обласних конкурсах: «Мій вірний чотирилапий друг», «Моя  Батьківщина - Україна» , «Я –козацького роду», «Безпечна країна – очима дітей», «Вогні новорічної ялинки», «Збережемо довкілля»,  «Хлібом славиться Чернігівська земля»,  «Колосок», «Урок доброти» , «Знай і люби свій край», «Я майбутнє України», «Я - людина», «Молодь, Армія, Країна», «Об’єднаймося ж, брати мої», «Образ природи»,  «Ми за безпечне майбутнє», «Земля – наш спільний дім», конкурс малюнків : «Охорона праці очима дітей». За перемогу та участь нагороджені грамотами, дипломами та подяками. Заровна Ангеліна,  учениця 4 класу, за І місце, Микитенко Давид, учень 1 класу, за ІІ місце, Литвиненко Матвій за І місце у конкурсі: «Образ природи».

      Грамотою Відділу освіти нагороджені учні школи за активну участь у виставці – конкурсі декоративно – ужиткового і образотворчого мистецтва, Знай і люби свій край”; нагороджені  грамотами відділу освіти, культури, молоді та спорту Сосницької селищної ради: Швед Дмитро, учень 4 класу, Заглядський Святослав, учень 6 класу, Ващенкова Ангеліна, учениця 4 класу, Васюк Надія, учениця 8 класу, Шара Валерія, учениця 3 класу,  за перемогу в районному конкурсі „Вогні новорічної ялинки”;  грамотами відділу освіти, культури, молоді та спорту Сосницької селищної ради  нагороджені Журавель Олексій, Іващенко Марія, Урода Ірина за конкурс учнівської творчості «Об’єднаймося ж , брати мої», Дипломом ІІ ступеня - Ващенкову Лілію  в конкурсі: «Мій вірний чотирилапий друг», сертифікатом учасника ІІ Міжнародного уроку доброти, сертифікатами учасників ІV Всеукраїнського конкурсу «Безпечна країна», сертифікатами учнів 8 класу за конкурс «Я – Людина», сертифікатами учнів 4 класу за конкурс «Я – козацького роду». Учні школи брали участь у відбірковому тестуванні Міжнародного конкурсу зі знання історії «Спільна спадщина».

       Непогані результати учні нашої школи показують і в спортивних змаганнях. Команда нашої школи нагороджена грамотами за І місце в легкій атлетиці,  за ІІІ  місце серед команд по футболу,  за  І місце з волейболу та ІІІ, І місце з баскетболу. У командному заліку відзначилися Дубина Дмитро, Журавель Олексій – учні 10 класу; Титкач Валерій, Боброва Анастасія, Гайворонська Алла –учні 9 класу; Довга Вікторія, Шлейн Юлія – учні 8 класу; Сіра Анастасія – учениця 7 класу.

 У школі кожного року проводиться  заходи щодо евакуації. Учні вчаться евакуюватись з приміщення, вчаться надавати першу медичну допомогу при переломах, травмах різного характеру. Учаться користуватися протигазами та респіраторами, марлевими пов’язками. У період проведення польових зборів дівчата повторюють програмовий матеріал, займаються практично , виконуючи тренувальні вправи з накладання пов’язок. Хлопці здають нормативи та вчаться азів військової служби.

 Пріоритетним напрямком виховної роботи стало виконання Концепції  національно - патріотичного виховання дітей та молоді, Указу Президента :„Про заходи відзначення у 2022 році 77 – річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 77– річниці завершення Другої світової війни , 36 річниці Чорнобильської АЕС та заходи щодо репресій кримськотатарського народу. Діти брали участь у багатьох шкільних та районних заходах і конкурсах.

У школі був розроблений план заходів з увічнення пам’яті про події Другої світової війни 1941 – 1945 років , війни на Сході та її учасників. Проводилась робота з науково – дослідницької діяльності з метою вивчення невідомих сторінок рідного краю та учасників АТО.

 Під час місячника милосердя учні допомагали пристарілим, брали участь в акціях.  Учні школи взяли участь у мітингу до Дня виведення військ з Афганістану. Учні початкових класів намалювали малюнки „Щасливе дитинство”. До дня Європи були проведені такі заходи, як : ”Європа і сьогодення Євросоюзу”, „Європа з Україною”, гра – подорож країнами Європи та ін., до Великодня діти малювали малюнки та писали листи, які були передані на передову. Колектив Спаської ЗОШ І-ІІІ ст. за співпраці жителів села плели сітки, які теж передали воїнам.

Таким чином, виховна робота в школі власне помітна. Досягнуто чимало гарних результатів.

Головним залишається проблема всебічного розвитку учня.

Колектив продовжує вирішувати питання правовиховної роботи, профілактики правопорушень серед неповнолітніх, відвідування учнями школи, зменшення прогулів без поважних причин, адаптації учнів тимчасово переміщених з інших регіонів, питання культури поведінки, патріотичного виховання, моральних якостей, пропаганди здорового способу життя.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.